Bělení zubů peroxidem - jaká jsou rizika a co říká zákon

Každý z nás by si jistě přál mít onen pověstný hollywoodský úsměv, který vídáme u amerických celebrit typu Toma Cruise. Pomineme-li fakt, že naprostá většina těchto celebrit nemá svoje zuby, ale keramické korunky nebo rovnou implantáty, je tu ještě jeden velký rozdíl - peroxid.

Untitled-1

 

Jak je to s peroxidem v USA a jak v EU?

V USA jsou, na rozdíl od EU, povoleny přípravky na domácí bělení zubů s obsahem peroxidu. Maximální povolený obsah peroxidu vodíku v bělících pastách a přípravcích pro domácí bělení je v EU od roku 2012 stanoven na 0,1%, tedy prakticky nulový. Peroxid vodíku je přitom opravdu považován za nejúčinnější prostředek bělení zubů a jako jediný dokáže vaše zuby zesvětlit o několik odstínů. Pokud zajdete na profesionální bělení zubů k zubaři, pak může být povolený obsah peroxidu 6%.

DSC05966 - kopie


Jakto, že v ČR koupím i přípravky s peroxidem?

POZOR! Na českém trhu lze zakoupit i pár typů bělících pásků dovezených většinou z USA, které peroxid obsahují (některé dokonce až 14%, tedy více než dvojnásobek limitu určeného pro  bělení v ordinacích zubařů!). Tyto produkty je v EU nelegální prodávat a jejich distributorům hrozí nemalé sankce, přesto asi s vidinou zisku tyto produkty dále distribuují. Použití těchto produktů je ale rizikové pro zákazníky. Tyto pásky nebo pasty obsahující peroxid vodíku nebo karbamid peroxid i při velmi nízkých koncentracích mohou způsobit nežádoucí účinky.

Jaké mohou být vedlejší účinky běleni zubů s peroxidem?

  • pálení dásní
  • trnutí zubů
  • zvýšená citlivost zubů na teplé a studené podněty

V žádném případě je nedoporučujeme osobám s citlivými zuby!

Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotilo tyto pásky jako nebezpečné s tímto odůvodněním: "Riziko použití výrobku bez dohledu zubního lékaře spočívá v toxických účincích peroxidu vodíku, které mohou být zvýrazněny aplikací na (již dříve) poraněnou tkáň, opakovanou aplikací, konzumací alkoholu či u kuřáků. V krajním případě mohou tyto podmínky vést ke vzniku rakoviny dutiny ústní

DSC05983 - kopie (2)

Námi nabízené produkty obnovují přirozenou bělost zubů za pomocí přírodních látek jako je kokosový olej, černé uhlí nebo kyselina citronová. Tyto látky jsou vhodné i pro citlivé zuby a absolutně zdravotně nezávadné. Protože naše přípravky na bělení zubů neobsahují peroxid, nemhou vám tak slíbit vybělení o několik odstínů. Co ale dokážou je navrátit vašim zubům jejich přirozenou bělost. Tedy, že ze zubů odstraní skvrny od jídla, pití vína, coly, čaje a kávy, kouření apod. Budete-li je  pravidelně používat, váš chrup získá či si udrží svoji přirozenou barvu. 

Klikněte zde pro naši nabídku pásků na bělení zubů bez peroxidu.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení